2013. június 27., csütörtök

Úgy hiányzol... (vagy mégsem?)



Néhány nagy név, akiket esetleg hiányolhatunk az idei Tour de France rajtlistájáról. Vagy, ha valakinek úgy tetszik, hát örülhet, hogy nincsenek itt. Nézzük csak, miért is maradnak távol!    

Bradley Wiggins (SKY)
A címvédő nincs ott a Tour de France-on? Nincs. A lassan már armstrongi mértékben sztárolt brit kerekes már a Giro d'Italián is bebizonyította, mennyire nincs formában, miközben a csapaton belül zajlott a nyilatkoztat-háború, ki is lesz idén júliusban az első számú ember a csapattaktika szempontjából. Végül a csapatvezetőség döntött: Chris Froome-ra osztják idén ezt a szerepet, az ő győzelméért küzd majd a csapat többi tagja is, miközben Wiggins betegségre és sérülésre hivatkozva visszamondta a szereplést.


Fabian Cancellara (RLT)
A Kancellár, a svájci időmenő zseni számára az idei év legfontosabb versenye a világbajnokság egyéni időfutama lesz, és kihagyja az idei francia körversenyt. Nem mondható amúgy sikertelennek az éve, több tavaszi egynapos klasszikust is nyert, köztük a Párizs-Roubaix-t.





Tom Boonen (QST)
A flandriai körversenyen sérül le egy nagyon csúnya bukás következtében. Bár azóta vett már részt versenyen, mégis, a Tour kimarad a 2007, évi  zöld trikós programjából. (Update:  Boonen rajthoz állt a 2013. június 20-án rajtoló  osztrák körversenyen, amit azonban sérülés miatt kénytelen volt feladni már az első szakaszon) 







Samuel Sanchez (EUS)
Nem ment neki igazán jól a Giro d'Italia idén, "csak" 12. lett összetettben és nem gyűjtött be egyetlen szakaszgyőzelmet sem. Várható volt, hogy nem a Tour de France-ra akar újra formába lendülni, inkább a szezon utolsó szakaszára koncentrál.  





 Ivan Basso (LIQ)
Bassónak vissza kellett lépnie a Giro d'Italián való részvételtől, mert cisztát találtak a szervezetében, és  Cannondale csapat orvosi stábja inkább a pihentetés, mintsem a verseny közbeni antibiotikumos kezelés mellett döntött. Basso a firenzei világbajnokságon kíván egyébként újra versenybe szállni.




Fränk Schleck  (RLT)
Az idősebbik (és sokak szerint öccsénél sokkal inkább összetett győzelemre képes) Schleck fivér július 13-ig egy éves eltiltását tölti dopping miatt. 







Vincenzo Nibali (AST)
A Giro d'Italia idei győztese számára értelemszerűen az olasz körverseny volt az első számú célpont a szezonban.  Rajongói azonban találkozhatnak még vele/ láthatják még versenyen: a Vuelta a Espanát, ha minden igaz, még bevállalja, ezenkívül várhatóan a lengyel körversenyen is ott lesz. 






Denis Menchov
Sokak nagy kedvence volt az orosz versenyző, az egykori Tour fehér trikós (2003, aki pályafutása során nyert Vuelta a Espanát (2005, 2007) és Giro d'Italiát (2009) is. Tavasszal azonban - némiképp váratlanul - egy sérülésre hivatkozva bejelentette, hogy felhagy a versenyzéssel. A rossz nyelvek szerint azonban visszavonulásához az egykori Rabobank csapat körül évek óta lappangó, bármelyik pillanatban kirobbanható doppingbotrány is nagyban hozzájárulhatott. 


Levi Leipheimer 
Szinte egy időben Menchovval Leipheimer is visszavonult. Leipheimer egyike volt annak a néhány kerékpárosnak, akik vádalkut kötve Lance Armstrong ellen vallottak tavaly. Az alku központi eleme egy csupán fél éves eltiltás volt, amit ráadásul a holtszezonban tölthettek le a versenyzők.  A tavasz folyamán az idén negyvenedik életévét betöltő Leipheimer szívesen visszatért volna versenyezni, de nem talált hozzá csapatot, aki alkalmazta volna.

George Hincapie
A harmadik felhagyónk ezen a listán. Az ő búcsúja egyszerűbbre és problémamentesebbre sikeredett, mint az előző két versenyzőé, Hincapie-ről mindenki tudhatta, hogy a tavalyi US Pro Challenge-en versenyez utoljára. Az amerikai háttérember nem csupán Lance Armstrong csapattársa volt az alatt a bizonyos hét év alatt, de később Tour de France győzelemhez segítette Alberto Contadort és Cadel Evanst is. (Mindamellett Hincapie is a vádalkut kötő versenyzők egyike volt. )

Ajánló: 
100. Tour de France   - teljes útvonal
100. Tour de France - rajtlista